Gerald Harris attorney at law

Kullanım hakkındaki diğer bilgiler

JAPAN RAIL PASSın kurallar cercevesinde kullanımı
 1. ->Eger Ordinary-tipte JAPAN RAIL PASSınız varsa ve Green Vagon koltuklarını kullanmak istiyorsanız, koltuk rezervasyonu esnasında bunu belirtip Green Vagon fiyatını ve diger ekstra fiyatları ödemeniz gerekir.

 2. ->Eger Green- veya Ordinary-tip JAPAN RAIL PASSınız varsa vede ordinary özel vagonlarda kalmak istiyorsanız, fiyat farkını koltuk rezervasyonu esnasında ödemelisiniz.compartment on a Shinkansen or a limited express train, you must pay the Shinkansen or limited express charge.
 3. ->Özel odaları kullanıyorsanız vede odada bulunması gereken minimum kişi sayısına ulaşılamadıysa eksik kalan kişi sayısı kadar cocuk fiyatını ödemeniz gerekir.Sanyo Shinkansen trenlerine minimum 3kişi kabul edilmektedir.
 4. ->Eğer biletinizin geçerli olduğu son gece seyahat ederseniz , ana ücret; ilk istasyona girene kadar ki tren değişiklikleri de dahil olmak üzere, tüm seyahatlerinizi  kapsamaktadır  . Bununla birlikte ek ücretler ,seyahat etmiş olduğunuz trende,biletinizin geçerli olduğu son günün geceyarısına kadar olanki bölümünü kapsamaktadır.
 5. ->Eğer Green-tip JAPAN RAIL PASSiniz varsa vesiz ordinary vagon kullanmışsanız herhangibir ücret iade talebinde bulunamazsınız.
 6. Tum numaralı koltuklar dolu ise numarasız koltuk kullanmak zorunda kalırsınız. Bu durumdada herhangibir para iadesi yapılmamaktadır.
 

  ->JAPAN RAIL PASSı yanlızca kartın üzerinde imzası olan kişi kullanabilir.
  -> Seyahatiniz boyunca pasaportunuzu yanınızda taşımalı vede sorulduğu zaman görevliye göstermelisiniz.
  ->JRPass'ın kaybolması durumunda yerine yenisi verilemez.
  -> Green JRPass kullanıcıları Green ve Ordinary vagonları kullanabilirler, Ordinary bilet sahipleri sadece Ordinary vagonu kullanabilirler.
  -> Hızlı trenlerde rezervasyonlu ve rezervasyonsuz olmak üzere 2 vagon tipi vardır(Reserved , Non-Reserved).Koltuğunu garantiye almak isteyen misafirler rezervasyon yaptırabilirler.Rezervasyonsuz vagonlarda ise istediğiniz koltuğa oturabilirsiniz.Boş koltuk olmaması ihtimali bulunmaktadır.
  -> JRPass sadece trene biniş hakkı vermektedir.Koltuk rezervasyonu ayrıca JR ofislerinden yaptırılmalıdır.Ücretsizdir.Online rezervasyon mümkün değildir.

 1. Geçici Bilet veya JAPAN RAIL PASSın para iadesi.

->Geçici bilet alındığı tarihten itibaren 3 ay içerisinde kullanıma açtırılmalıdır.Aksi takdirde JRPass değiştirilemez.
-> Geçici bilet JRPass'a dönüştürlmeden önce herhangi bir sebepten ötürü iadesi istenmesi halinde biletin aynı şekilde iade edilmesi şartıyla %15 kesinti ile para iadesi mümkündür.
-> JRPass'a dönüştürülen biletler için iade söz konusu değildir.
-> İade ile ilgili H.I.S. Turizm ile iletişime geçiniz.